Loading Content...

IF YOU CAN THINK,
THINK BIG

AK DOKÁŽEŠ MYSLIEŤ, MYSLI VO VEĽKOM

A1

Attack Homester

Základná myšlienka karavaningu je neviazaná sloboda a radosť zo života. Predstavte si útek z nudného nalinajkovaného mestského života, možnosť prežiť každý západ slnka v inom kúte sveta, vychutnať si dúšok rannej kávy v kruhu najbližších v lone prírody, schopnosť kedykoľvek zmeniť svoj život a neupadnúť do stereotypu snobskej pretvárky, štipľavého smogu a virtuálneho sveta počítačov.

 

Kempovanie so šumom mora a slanou príchuťou vzduchu je nádherná rebélia, dokonalý zážitok plný emócií a vtipných príbehov. Čím ďalej sa zatúlate, tým väčší pocit nezávislosti a radosti si užívate.
Kým sa však do vysnívanej destinácie dostanete, nevyhnete sa dlhšej a mnohokrát nesmierne nudnej ceste, väčšinou po šedej diaľnici, plnej obmedzení, pokút a iných nástrah. Okrem tohto negatíva je dnešný moderný človek aj obeťou dlhodobého návyku na vlastný komfort a po pár dňoch si v malom prívese či karavane začína uvedomovať absenciu osobného priestoru, vníma určité obmedzenia v hygiene a intimite.
Logicky začína túžiť po väčšom priestore, lepších podmienkach pre celú rodinu či posádku.
A tu vzniká problém. Rébus, ktorý sa odrazu neriešiteľne zacyklí a každá alternatíva prináša nové a zásadné obmedzenia.

Postupne sa prepracujete k bazálnej dileme, ktorá predstavuje len dve možnosti:
 • maličký karavan, zvyčajne prerobená dodávka, kde si postupne prekážate už dvaja, ale cestujete najvyššou povolenou rýchlosťou, máte nízke diaľničné poplatky, nenáročné náklady na palivo, stačí vám základné vodičské oprávnenie a možnosť vjazdu a parkovania všade tam, kde má prístup bežné osobné vozidlo.
 • alebo luxusný karavan za násobok ceny, postavený na báze podvozku veľkej dodávky, či malého nákladného vozidla, kde sa už potlačíte ako-tak štyria, avšak cestujete výrazne obmedzenou rýchlosťou, platíte za každý kilometer, v zúžených pruhoch na diaľnici sa doslova potíte aby ste sa trafili medzi betónové panely, spotreba paliva sa blíži nákladnému autu, parkujete len na vyhradených miestach a hlavne musíte byť držiteľom vodičského oprávnenia na vozidlo nad 3.5 tony. Pokiaľ si aj tento finančne náročný vodičák urobíte, zvyčajne ste za volantom tisíce kilometrov sám, lebo vás nemá kto vystriedať.

Čo by ste však povedali na karavan, ktorý vám poskytne temer trojnásobne väčší priestor, dve kúpeľne, vaňu, luxusnú manželskú posteľ, veľkú kuchyňu, jedáleň, WC ako doma, a k tomu celému ešte aj integrovanú garáž na skúter? A čo ak napriek všetkému dokáže letieť po diaľnici maximálnou rýchlosťou a spotrebou osobáku, s vodičákom ktorý ma každý, a zaparkuje ho aj vaša žena?

Predstavujeme vám prvý mobilný MEZONETOVÝ KARAVAN na svete, ktorý môžete riadiť s bežným vodičským oprávnením a stále patrí do triedy osobných motorových vozidiel!
Stlačením gombíka premeníte vašu malú rýchlu dodávku na dvojposchodový mezonet s veľkorysým schodiskom, nádherným výhľadom a nekonečnými možnosťami. Behom minúty však môžete byť kedykoľvek späť na ceste a užívať si výkon agilného vozidla, ktoré svojimi dokonalými jazdnými vlastnosťami konkuruje osobákom a posúva tak latku bezpečnosti na úplne novú úroveň.
Unikátna kombinácia veľkorysého priestoru a všestrannej mobility, postavená na báze patentovanej myšlienky známeho konštruktéra športových automobilov, pripomína rozprávkového robota Transformera a predstavuje úplne novú éru filozofie vitálneho oddychu.

Karavan ® HOMESTER tak pokladá základy novej, supermodernej triedy karavanov, ktorá čoskoro vytlačí akúkoľvek inú formu motoristického kempovania na perifériu neatraktívneho a zbytočného plytvania časom, priestorom a peniazmi.
® HOMESTER sme primárne navrhovali ako dokonalý príbytok na kempovanie. Modulárny, útulný, pôsobivo monumentálny a bezpečný. Ako konštruktéri pretekárskych špeciálov, zvyknutí pracovať s ultrapevnými a superľahkými materiálmi ako je karbón, kevlar a dural, sme sa však nemohli uspokojiť s rozložením hmotnosti a ťažiska tak, ako je to u iných karavanov bežné. Rovnakú pozornosť ako návrhu exteriéru, interiéru, ergonómii, výbavy a dizajnu, sme venovali aj podvozku a bezpečnosti počas kempovania, aj za jazdy. Výsledkom je sofistikovaný prepracovaný moderný produkt, ktorý je odpoveďou na nové prísne európske normy, určuje nový trend v karavaningu, no zároveň zostáva verný tradičnému relaxu a ponúka modernému uponáhľanému človeku opätovný návrat k prírode.

Základné fakty, parametre projektu:


® HOMESTER je moderná ultraľahká nadstavba, určená na úžitkový automobil (dodávku), ktorú ponúkame vo forme technicky dokonalej kompletnej stavebnice. Podobne ako mnohé nábytkárske koncepty, zákazník si podľa jednoduchého detailného obrazového návodu stavebnicu po dieloch namontuje na dodávku a po dokončení inštalácie vznikne karavan so širokým využitím pre cestovanie, voľný čas, športové účely, alebo širokú škálu komerčného využitia.

Celkové prevedenie výrobku, jeho technický princíp, systém všetkých pohonov, či utesnenie priebežných pántov, ako aj finálny dizajn karavanu, sú chránené medzinárodne zapísaným priemyselným vzorom a tiež rozsiahlou patentovou dokumentáciou.

Stavebnica je určená:

Fiat Ducato, Peugeot Boxer, Citroen Jumper
Verzie L3-H2 a L4-H2, od roku výroby 2005 +
Dodge Ram ProMaster 2013 +

   


Hmotnosť karavanu:

Variuje podľa modelu stavebnice, podľa typu a roku výroby použitého vozidla a tiež jeho výbavy a pohonu. Priemerná hmotnosť našej stavebnice aj s našim nábytkom sa pohybuje pod hranicou 900kg tak, aby celková pohotovostná hmotnosť kompletného karavanu vrátane bežnej výbavy, posádky a tiež batožiny nepresiahla dôležitých 3 500 kg.
(obmedzenie hmotnosti do 3500 kg platí na vodičské oprávnenie typu B vo vybraných krajinách EÚ)

Posádka & batožina:

® HOMESTER je originálne konštruovaný pre štvorčlennú posádku a veľkorysé možnosti doloženia batožiny. Vďaka revolučne nízkej hmotnosti stavebnice a nábytku, karavan disponuje tiež vstavanou garážou pre skúter, bicykle, surf, kočíky, či iné náčinie.

Využiteľná plocha:

Karavan ® je unikátny a charakteristický využitím dvoch podlaží, namiesto klasického jednopodlažného priestoru. Použitím kratšej verzie dodávky (L3-H2) predstavuje prízemie využiteľnú plochu 9m2, pričom poschodie plochu až 13m2. Celková plocha kompaktnejšieho kratšieho karavanu teda predstavuje využiteľnú rozlohu neuveriteľných 22m2. Použitím dlhšej dodávky (L4-H2) poskytuje prízemie až 10m2, a karavan celkovo viac ako 23m2. Obe plochy - prízemie aj podlažie, sú spoľahlivo prepojené pevným širokým schodiskom, vyrobeným z ultraľahkého pevného kompozitu.

PRÍZEMIE
POSCHODIE
Transformácia karavanu:

Unikátnym je elektrické skladanie a rozkladanie karavanu pomocou diaľkového ovládania. Karavan môžete ovládať aplikáciou A1 akýmkoľvek smartfónom, ktorá vám poskytne aj spätnú informáciu, prípadne obraz z bezpečnostnej kamery z interiéru, ako prevenciu ublíženia zvedavému dieťaťu, či poškodenia zle poskladaného nábytku, batožiny, atď. Rovnako ho však môžete ovládať našim RF diaľkovým ovládačom. Rozoznávame dva režimy stavu: Jazdný, alebo Kemping. V stave “Jazdný” je karavan zložený a chová sa identicky ako naložené osobné vozidlo, resp. malá dodávka. V stave “Kemping” je vysunuté horné podlažie, zodvihnutá strecha a sú roztiahnuté bočné podlahy.

Obsah stavebnice:

Stavebnica obsahuje všetky panely a hardvér potrebný na zostrojenie funkčnej nadstavby tak, aby vznikol uzavretý priestor oboch podlaží a spojovacieho schodiska. Nábytok a jednotlivé špecifické verzie karavanu sú ponúkané zvlášť. Súčasťou stavebnice je podrobný fotografický návod na stavbu karavanu, s jasnou špecifikáciou náradia a stupňom časovej náročnosti, podľa jednotlivých kapitol stavby. Stavebnica je dodávaná s podrobným dodacím listom, s vyobrazením a kontrolou každého jednotlivého dielu.

Náročnosť stavby:

Stavebnica karavanu ® HOMESTER je určená stredne zdatným domácim majstrom. Nie je potrebné žiadne zváranie, či heverovanie! Všetky spoje sú šroubované, nitované a lepené tak, aby vytvárali dokonalý celok spájaných materiálov s rôznymi dilatačnými vlastnosťami odolnými voči času, namáhaniu a vibráciám. Projekt bol od samého začiatku citlivo inžinieringovaný s dôrazom na jednoduché riešenie detailov v duchu “lego štýl” kde všetky diely zapadajú do seba alebo na vozidlo tak, aby bol proces úplne jasný a vytváral pocit dobre vykonanej práce. Celý proces stavby je navrhnutý v štýle “fun & hobby”, a jeho realizácia má predstavovať zábavný rodinný relax, do ktorého sa môže zapojiť každý člen rodiny. Pokiaľ ste schopní rozobrať a zložiť bicykel, či spoľahlivo poskladať kuchynskú linku, stavba ® HOMESTER by vám s aspoň jedným pomocníkom nemala trvať viac, ako 2 až 3 týždne.


Nová mezonetová trieda karavanu ® Homester a jej porovnanie:


Svet karavaningu dosahuje v súčasnosti obdobie svojho najväčšieho rozmachu. Obytné automobily môžeme pre zjednodušenú predstavu rozdeliť do troch základných kategórií: Vostavba, Polointegrovaný a Integrovaný karavan. Vostavba je aktuálne najpopulárnejšia a najdynamickejšie sa rozvíjajúca kategória v karavaningu. Vďaka prísnym zákonom Európskej Únie, ktoré prestali akceptovať výnimku osobných karavanov a prívesov a upravili hmotnostné limity presne podľa vzoru komerčne používaných nákladných automobilov, drvivá väčšina karavanistov v Európe prijala tento veľmi obmedzujúci kompromis a prispôsobila sa zásadne menšiemu obytnému priestoru, za cenu výrazne znesiteľnejších užívateľských poplatkov a obmedzení. A presne v tejto triede sa ® HOMESTER nachádza a prináša so sebou dokonca celý rad prevratných a unikátnych riešení! Ponúkame vám prehľadný sumár porovnania základných tried karavanov a jednoduché vyhodnotenie ich výhod / nevýhod. Posúďte sami.
Typická Vostavba

Základom je nová celoplechovaná dodávka typu Fiat Ducato, Mercedes Sprinter, Ford Transit, Dodge Ram ProMaster 2013 + atď. Dovnútra úžitkového automobilu sa “vstavajú” všetky dôležité nábytkové diely vytvárajúce akceptovateľný kompromis využitia priestoru tak, aby plne naložené vozidlo s posádkou aj batožinou zostalo v triede osobného automobilu, čiže do 3,5 tony.

Výhody:
 • relatívne nízka cena, so slušnou výbavou zvyčajne medzi 45 – 65 tisíc EUR
 • bežné vodičské oprávnenie typu (B)
 • nízka hmotnosť
 • nezmenené rozmery fabrického vozu
 • nízky aerodynamický odpor
 • vysoká cestovná rýchlosť
 • nízka spotreba
 • krátka brzdná dráha
 • vyvážené jazdné vlastnosti
 • výborná manévrovateľnosť
 • minimálna citlivosť na bočný vietor
 • bežné diaľničné poplatky (vigneta)
 • nenáročné parkovanie, manévrovanie
 • dostupnosť do urban centra
 • krátke previsy karosérie od náprav
 • slušná doložiteľnosť batožiny
 • 4 vstupné / únikové otvory
 • nízka cena za prepravu trajektom
 • bežná servisovateľnosť dodávky
 • kompaktný dynamický tvar vozidla
Nevýhody:
 • výslovne nedostačujúci priestor pre 3-4 člennú posádku
 • obmedzené spanie s nutnosťou prerábky stolu na lôžko
 • minimalistická kuchyňa s minimálnym úložným priestorom
 • permanentne mokrá toaleta, umiestnená v sprchovom kúte
 • priestorovo obmedzená kapacita batožiny
 • absencia garáže pre skúter, bicykle (vešia sa na háky zvonka)Typický Polointegrovaný karavan

Základom je holý rebrinový podvozok s pôvodnou fabrickou kabínou typu Mercedes Sprinter, Iveco, Ford Transit, Dodge Ram ProMaster 2013+ atď.. Na tento oceľový rám sa postaví nová rozmerná nadstavba, ktorá sa napojí na pôvodnú kabínu vodiča a spolujazdca. Novovzniknutý priestor sa podľa požiadaviek zákazníka vybaví nábytkom. Polointegrovaný karavan predstavuje solídny priestorový komfort pre 2 člennú posádku, viac osôb sa však musí už prispôsobovať obmedzeným podmienkam najmä v spaní a hygiene. Väčšina kratších polointegrovaných karavanov sa snaží zachovať plne naložené vozidlo do 3,5 tony, zvyčajne je však jeho samotná konštrukcia a výbava natoľko ťažká, že karavan disponuje minimálnou doložiteľnosťou batožiny. Mnoho polointegrovaných karavanov však už patrí do kategórie nákladných vozidiel so všetkými nevýhodami.

Výhody:
 • výrazne komfortnejší priestor pre viac člennú posádku
 • priestornejšie spanie, avšak stále s nutnosťou prerábky stolu na lôžko, alebo zhoršený prístup rebríkom nad kabínu vodiča
 • bežná servisovateľnosť valníka
 • priestrannejšia kuchyňa s vyhovujúcejším úložným priestorom
 • toaleta oddelená od sprchového kútu, viac priestoru
 • priestorovo zvýšená kapacita batožiny, nie však hmotnostne
 • možnosť garáže pre skúter, bicykle, avšak vzadu, na úkor vyváženia vozidla
Nevýhody:
 • relatívne vysoká cena, so slušnou výbavou zvyčajne medzi 60 - 110 tisíc eur
 • vodičské oprávnenie typu (C) - nad 3,5 tony
 • hmotnosť na hranici 3,5 tony
 • značne rozšírená šírka vozu, aj o viac ako 40cm
 • radikálne predĺžená dĺžka vozu, aj o viac ako 3 metre
 • výrazne zvýšený aerodynamický odpor
 • znížená cestovná rýchlosť
 • podstatne vyššia spotreba
 • predĺžená brzdná dráha
 • výrazne zhoršené jazdné vlastnosti
 • zásadná citlivosť na bočný vietor
 • výrazne zhoršená manévrovateľnosť
 • nad 3,5 tony obrovské diaľničné poplatky (GO Box)
 • náročné parkovanie, zlá manévrovateľnosť
 • znížená dostupnosť do urban centra
 • nebezpečný a ťažký previs karosérie zadnej nápravy
 • nízka doložiteľnosť batožiny
 • vysoká cena za prepravu trajektom
 • 3 vstupné / únikové otvory, absencia zadných dverí
 • nevkusne hlboko zapustené kolesá voči karosérii
 • nekompaktný neaerodynamický tvar vozidlaTypický Integrovaný karavan

Základom je holý rebrinový podvozok s motorom, pohonom a nápravami, avšak bez kabíny. Tento slúži ako báza pre jednoliatu rozmernú nadstavbu, ktorá sa nainštaluje oproti polointegrovanému karavanu namiesto kabíny a spoločného priestoru. Vzniknutý priestor sa podľa požiadaviek zákazníka vybaví nábytkom a výbavou. Integrovaný karavan predstavuje slušný priestorový komfort pre viac člennú posádku, býva vybavený solídnym spaním a oddeleným sprchovým kútom od toalety. Existujú menšie a ľahšie modely integrovaných karavanov, ktoré sa násilne tlačia do hranice 3,5 tony, avšak malý a ľahký integrovaný karavan úplne popiera zmysel svojej vlastnej vývojovej existencie. Tým je práve veľkorysý priestor a luxusná výbava. Oba atribúty sú nevyhnutne podmienené zvýšenou hmotnosťou, takže tento typ karavanu patrí legislatívne už jednoznačne medzi nákladné vozidlá. Nevýhody sú známe.

Výhody:
 • solídny životný priestor pre viac člennú posádku
 • slušné spanie, bez nutnosti prerábky stolu na lôžko
 • vylepšený prístup k spaniu nad kabínou vodiča
 • vysoká doložiteľnosť batožiny
 • priestrannejšia kuchyňa s adekvátnym úložným priestorom
 • toaleta oddelená od sprchového kútu, viac priestoru
 • priestorovo aj hmotnostne zvýšená kapacita batožiny
 • garáž pre skúter, bicykle, avšak vzadu, na úkor vyváženia vozu
Nevýhody:
 • veľmi vysoká cena, so slušnou výbavou zvyčajne medzi 70 - 170 tisíc eur
 • vodičské oprávnenie typu (C)
 • vysoká hmotnosť
 • neprakticky široký karavan, aj 240 cm
 • neprakticky dlhý karavan, aj 8 m
 • obrovský aerodynamický odpor
 • zásadne znížená cestovná rýchlosť
 • neadekvátne vysoká spotreba
 • dlhá brzdná dráha
 • výrazne zhoršené jazdné vlastnosti
 • zásadná citlivosť na bočný vietor
 • výrazne zhoršená manévrovateľnosť
 • obrovské diaľničné poplatky (GO Box)
 • náročné parkovanie, zlá manévrovateľnosť
 • znížená dostupnosť do urban centra
 • nebezpečný a ťažký previs karosérie zadnej nápravy
 • vysoká cena za prepravu trajektom
 • nezmyselne veľká palubná doska s obrovským nevyužiteľným priestorom interiéru
 • nevkusne hlboko zapustené kolesá voči karosérii
 • 2 vstupné / únikové otvory, absencia spolujazdcových a zadných dverí
 • obmedzená servisovateľnosť špeciálneho motorového podvozku
 • bizarný neaerodynamický tvar vozidla® Homester

Základom je nová, alebo používaná celoplechovaná dodávka typu Fiat Ducato, Peugeot Boxer, alebo Citroen Jumper, vyrobené od roku 2005 až po dnes, Dodge Ram ProMaster 2013+. Exteriér dodávky sa vybaví špeciálnymi superľahkými kompozitnými panelmi, vyrobenými leteckou spoločnosťou, tvarovanými tak, aby sa zachoval pôvodný aerodynamický tvar vozidla. Interiér pôvodne úžitkového automobilu sa vybaví ultraľahkým štýlovým nábytkom moderného ergonomického tvaru, pričom vznikne bezkonkurenčne veľkorysý mezonetový dvojpodlažný priestor spojený pohodlným širokým schodiskom. Prízemie je celé venované spoločnému priestoru, priestrannej kuchyni, jedálni, veľkej toalete, a tiež garáži, keďže na rozdiel od akejkoľvek konkurencie, nie je zaťažené kombinovaným spaním. Celé poschodie totiž tvorí obrovská spálňa so samostatným umývadlom, plnohodnotnou vaňou a priestorom na privátny relax. Vďaka ultraľahkým superpevným materiálom sa plne naložené vozidlo, so 4 člennou posádkou aj batožinou zaraďuje medzi najľahšie karavany vo všetkých triedach a zachováva si tak legislatívny štatút štandardného osobného automobilu, s hmotnosťou do 3,5 tony.

Výhody:
 • cena na úrovni bežnej vostavby so slušnou výbavou
 • bežné vodičské oprávnenie typu (B)
 • nízka hmotnosť
 • zanedbateľné zmeny fabrických rozmerov
 • nízky aerodynamický odpor
 • vysoká cestovná rýchlosť
 • nízka spotreba
 • krátka brzdná dráha
 • vynikajúce jazdné vlastnosti
 • bezkonkurenčná manévrovateľnosť
 • minimálna citlivosť na bočný vietor
 • bežné diaľničné poplatky (vigneta)
 • krátke previsy karosérie od náprav
 • zvýšená bezpečnosť interiéru vďaka karbónovým výstuhám v streche a duralovým podporným stĺpom
 • nenáročné parkovanie, manévrovanie
 • dostupnosť do urban centra
 • nadštandardný životný priestor pre viacčlennú posádku
 • luxusné spanie, manželská Queen-Size-Bed, 2 single lôžka
 • priestranná kuchyňa s výsuvnou pracovnou plochou a vetraním
 • priestranná toaleta s umývadlom
 • sprchovací kút na prízemí, plnohodnotná vaňa na poschodí
 • ďalšie umývadlo na poschodí, výškovo nastaviteľné
 • výklopné schodíky integrované do vstupných dverí
 • neobvyklá šírka vstupných dverí - až 63 cm
 • vynikajúca doložiteľnosť batožiny
 • 4 vstupné / únikové otvory
 • nízka cena za prepravu trajektom
 • bežná servisovateľnosť dodávky
 • vstavaná garáž pre skúter, bicykle, s ťažiskom medzi nápravami, bez akéhokoľvek negatívneho vplyvu na jazdné vlastnosti
 • kompaktný športovo dynamický tvar vozidla
Nevýhody:
 • napíšte nám ich, my ich zatiaľ nepoznáme

Vitajte v priestrannom interiéri najmodernejšieho karavanu novej - Mezonetovej generácie! Podťe ďalej prosím!

Štýlové eloxované madlo prechádza vertikálne cez obe poschodia a umožňuje tak pohodlnú a bezpečnú oporu ako na prízemí, tak aj na poschodí. Zároveň v sebe ukrýva patentovaný dvíhací mechanizmus celej nadstavby, ktorý stabilizuje svoju excentrickú polohu pantograficky spojenými kompozitnými panelmi.

Široké kompozitné schodisko oddeľuje obývací priestor od garáže, ktorá ukrýva skúter, alebo rôznu inú batožinu, či náradie. Uloženie tohto nákladu medzi nápravami vozidla predstavuje ideálne rozloženie hmotnosti karavanu a má zásadný vplyv na jazdné vlastnosti a bezpečnosť jazdy.

Spodná kúpeľňa je vďaka špeciálnemu WC s otáčacou doskou ideálne kombinovaná so sprchovým kútom. V tejto časti je u bežnej dodávky rozmerný blatník zadného kolesa, Homester však disponuje upravenou nápravou a novými vnútornými blatníkmi, ktoré rozširujú priestor o 20cm a slúžia ako odkladový priestor. Spodná kúpeľňa predstavuje prirodzene najľahšiu časť karavanu, takže je umiestnená v zadnej časti vozidla, pre elimináciu balastných síl pri bočnom preťažení vozidla v zákrute. Samozrejme, všetky steny, WC aj zrkadlo sú vyrobené z ľahčených materiálov.

Jedálenská časť karavanu predstavuje vďaka otáčacím kreslám vodiča a spolujazdca príjemný spoločenský priestor. Vďaka spaniu na rozmernom poschodí nie je nutné drastické šetrenie každého centimetra a ani skladací stôl, na ktorom sa v bežných karavanoch ustiela posteľ. Homester disponuje rozmerným stabilne upevneným stolom z ultraľahkých kompozitných materiálov s protišmykovým okrajom. Priestor nadobúda nezvyčajne veľkorysé rozmery najmä po vyklopení vstupných schodov a otvorení veľkej steny kuchynskej linky. Interiér karavanu ja bohato presvetlený super úspornými LED pásmi s rôznymi náladami farieb.

Stena kuchynskej linky sa ovláda elektricky a predstavuje mimoriadne účinný vetrací digestor. Pri tomto pohybe sa otvára ďalšia pracovná plocha, čím už tak veľká kuchynská linka znásobí svoju plochu o ďalšiu tretinu. Linka je vybavená integrovaným drezom o normálnych domácich rozmeroch, nie bežným mikro karavanistickým. Homester si to proste môže dovoliť! Kuchyňa je plná skriniek a odkladacích poličiek, chladnička s mrazničkou sú umiestnené ergonomicky priamo po ruke. Pochopiteľne sme ťažší nábytok umiestnili čo najbližšie k osi otáčania a ťažiska vozidla, takže laterálne sily pôsobia na všetky kolesá rovnako.

Špeciálna pracovná plocha o rozmeroch 80 x 40 cm môže slúžiť aj na externé podávanie občerstvenia.

Pohodlné široké schodisko je vyrobené z leteckých materiálov a pri svojej hmotnosti 15kg znesie zaťaženie až vyše 2000 kg! Vieme, že je to temer 30 krát toľko, koľko bude kedy nutné, našim cieľom ja však poskytnúť posádke čo najvyšší stupeň bezpečnosti v krízovej situácii.

Homester je jediný karavan na trhu s dvoma kúpeľňami a plnohodnotne hlbokou vaňou presne ako máte doma. Prečo? Lebo si to môžete dovoliť. Diaľkovo ovládané výsuvné umývadlo s odkladacou poličkou si nastavíte presne do takej výšky, ako potrebujete. Pri skladaní poschodia sa umývadlo automaticky zasunie do podlahy. Vaňa, alebo celá kúpelňa môže byť zakrytá závesom automaticky natiahnutým a spusteným pri skladaní a rozkladaní nadstavby.

Zábradlie sa po stlačení bezpečnostnej poistky zaklápa do podlahy. Pohodlná sedačka, taburetka, aj kreslo sú nafukovacie, s vlastným kompresorom a pred zložením karavanu sa behom pár sekúnd vypustia a uložia do vane. Po zložení nadstavby zostáva od podlahy po strechu stále temer 30 cm priestor, kde zostávajú uložené matrace aj s perinami.

Poschodie je vybavené bezpečnostnou kamerou, ktorá sníma interiér a na monitore smartfónu, alebo inej obrazovky sledujete, či počas zatvárania poschodia prebieha všetko v poriadku, a či sa vaše zvedavé dieťa nevybralo práve na výlet hore schodami. Vaša bezpečnosť je našou vizitkou a my si to uvedomujeme.

PRÍZEMIE
POSCHODIE

® HOMESTER je moderná ultraľahká stavebnica, využívajúca existujúci nový, či použitý úžitkový automobil Fiat Ducato, Peugeot Boxer, alebo Citroen Jumper vyrobené od roku 2005 dodnes, alebo Dodge Ram ProMaster 2013 +. Tieto dodávky sa ponúkajú v štyroch verziách, z ktorých využívame dve najrozšírenejšie a to verzie L3-H2 a L4-H2, pričom písmeno L predstavuje dĺžku vozu (L3 a L4 sú dve najdlhšie) a H jeho výšku (H2 je stredná, najpoužívanejšia výška).

Zákazník si podľa krokového obrazového návodu stavebnicu jednoducho namontuje na svoju dodávku a po dokončení vznikne verzatilný karavan so širokým využitím pre cestovanie, voľný čas, športové účely, alebo širokú škálu komerčného využitia.

Stavebnica obsahuje všetky panely a hardvér potrebný na zostrojenie funkčnej nadstavby tak, aby vznikol uzavretý priestor oboch podlaží a spojovacieho schodiska. Je dodávaná s podrobným dodacím listom, s vyobrazením a kontrolou každého jednotlivého dielu, podobne ako napríklad nábytok z Ikei.

Projekt je určený stredne zdatným domácim majstrom. Nie je potrebné žiadne zváranie, či heverovanie, všetky spoje sú šroubované, nitované a lepené tak, aby vytvárali dokonalý celok. Homester bol od samého začiatku navrhovaný ako puzzle, kde všetky diely zapadajú do seba tak, aby bol proces jednoduchý a jasný a počas práce vytváral pocit dobre vykonanej práce. Celý proces stavby predstavuje zábavný rodinný relax, do ktorého sa môže zapojiť každý člen rodiny.

Hotový ® HOMESTER je rozmerovo temer identický s pôvodnou dodávkou, ktorá v nami doporučovanej verzii L3-H2 patrí k menším na trhu a od luxusných limuzín je dlhšia len zhruba o pol metra. Tieto parametre zaručujú jednoduché ovládanie a manévrovateľnosť aj v urbanistických oblastiach, kde sa bežný karavan vôbec nedostane, prípadne nezaparkuje.

Homester je vybavený štyrmi teleskopickými nohami, vyrobenými zo superpevných spekaných uhlíkových vlákien a vystužených aramidovými vláknami. Elektrický systém oporných nôh o výtlaku 1.200 kg, má za úlohu nivelizovať karavan na nerovnom teréne, zároveň však posúva os jeho horizontálneho otáčania vyše meter od vlastného ťažiska. Úlohou tohto úkonu je dokonale zavetriť karavan tak, aby sa ani v prípade extrémnych poveternostných podmienok nemohol za žiadnych okolností prevrátiť. V takto extrémnom prípade by karavan musel cez túto vysunutú pozdĺžnu os sám seba nadvihnúť, čo predstavuje silu o hmotnosti 3.5 tony, to je situácia, kedy by sa už prevracali aj kamióny na ceste.

Unikátnym je elektrické skladanie a rozkladanie karavanu. Rozoznávame dva režimy stavu: Jazdný, alebo Kemping. V stave “Jazdný” je karavan zložený a chová sa identicky ako naložené osobné vozidlo, resp. malá dodávka. V stave “Kemping” je vysunuté horné podlažie, zodvihnutá strecha a sú roztiahnuté bočné podlahy. Karavan môžete ovládať A1 aplikáciou cez akýkoľvek smartfón, ktorý vám poskytne aj spätnú informáciu, prípadne obraz z bezpečnostnej kamery z interiéru, ako prevenciu ublíženia zvedavému dieťaťu, či poškodenia zle poskladaného nábytku, batožiny, atď. Rovnako ho však môžete ovládať našim RF diaľkovým ovládačom.

Rozmery rozloženého karavanu zostávajú stále pôvodné, čo je veľká výhoda najmä v preplnených kempoch. A platíte len za využité metre štvorcové, nie za výšku. Tento parameter je zaujímavý tiež pri komerčnom využití, napríklad na drahých výstavných plochách rôznych exhibícií.

Kempingový stav karavanu predstavuje konštrukčne čistú líniu, ktorej úlohou je evokovať pocit bezpečia, útulnosti a spoľahlivosti. Zavetrovacie tyčky sa pre vyššiu úroveň súkromia dajú pospájať sieťovanou tkaninou, alebo celtovinou. Homester nepotrebuje externú markízu, jeho výsuvné podlahy tienia obe strany karavanu 1 meter na 3.5 metrovej dĺžke.

Samostatným zadaním pre našich inžinierov bol vchod do Homesteru a jeho vyklápacie schodíky, ktorých dizajn bol inšpirovaný privátnymi jetmi. Samotná šírka dverí je 63 cm, čo predstavuje v karavaningovom svete nevídaný luxus. Schodíky sa pri stlačení povelu “otvoriť” vyklopia do 4 sekúnd, avšak nikdy presne neviete, v akej výške sa práve nachádza povrch zeme, a či ste nezastavili pri pníku, alebo pri kôpke tehál. Systém pohonu je vybavený teleskopickým kompenzátorom sily, ktorý po narazení na prekážku vytvorí minimálny tlak a schodíky sa spoľahlivo vypnú v akejkoľvek polohe nad zemou. Teleskopická noha je navrhnutá v uhle, kde poskytuje oporné zábradlie.

Karavan je prešpikovaný supermoderným inteligentným systémom, kde pomocou mobilného telefónu a unikátnej A1 Aplikácie môžete ovládať a kontrolovať všetky funkcie na diaľku, z pohodlia sedačky karavanu, či zvonka. Aplikácia komunikuje cez špeciálny RF-WiFi SmartBox vo vozidle, ktorý prijme WIFI príkaz z Vášho mobilu, (PDA, tabletu) signál prekonvertuje na rádiový povel a pomocou elektrického aktoru v stotine sekundy zapne, alebo vypne akúkoľvek zvolenú funkciu.

Pomocou A1 App môžete odomykať samotný karavan, vyklápať a zatvárať vstupné dvere s integrovanými schodíkmi, ovládať svetlá v celom vozidle, zdvíhať či spúšťať prvé poschodie, vysúvať či zasúvať umývadlo so stolíkom na poschodí, otvárať kuchynskú stenu s linkou, alebo nivelizovať polohu karavanu pomocou štyroch samostatne ovládaných stabilizačných nôh. Aplikáciou sa dajú ovládať aj ďalšie prídavné systémy, ako je kúrenie, klimatizácia, elektrická centrála, či rôzne multimediálne zariadenia. Pomocou A1 App monitorovacích WIFI kamier môžete na obrazovke vášho mobilu, tabletu či TV, vo dne v noci sledovať dianie okolo vášho karavanu, rovnako interiér poschodia počas spúšťania strechy, alebo manévrovanie pri parkovaní. Aplikácia kontroluje a informuje na vašom displeji vývoj počasia, interiérové a exteriérové čidlá vám posielajú niekoľkokrát za minútu aktuálne teploty, rôzne výstražné čidlá monitorujú unikajúci plyn, vodu, či násilné narušenie vozidla zvonka. A1 SmartBox je synchronizovaný s 3G WIFI routerom, ktorý po vložení lokálnej SIM karty poskytuje internetové pripojenie pre celú posádku.

Aplikácia je perfektne funkčná vo všetkých bežných mobilných zariadeniach a stiahnuť si ju môžete zadarmo na týchto linkoch IOS | Android | Windows

V prípade, že nemáte k dispozícii zariadenie typu mobilný telefón, PDA, tablet atď.. alebo vlastníte starší model prístroja bez dotykového displeju, A1 App poskytuje diaľkový ovládač Pilot s farebným displejom. Pokiaľ nemáte ani mobilný telefón, diaľkový ovládač Pilot stratíte, alebo práve nemáte k dispozícii, každý aktor ovládajúci každé zariadenie v karavane, môže byť vybavený samostatným bezdrôtovým stenovým vypínačom, ktorý si nalepíte kdekoľvek chcete a môžete ho používať ako klasický mechanický vypínač. Bez ohľadu na množstvo týchto vypínačov a ich funkcie, A1 App vám stále poskytuje kontrolu stavu zariadenia na displeji, či je vypnuté, alebo zapnuté, a jeho simultánne diaľkové ovládanie.

Diaľkový ovládač RF Pilot v elegantnom designe s OLED displejom, ktorý je možné naprogramovať až na 40 prijímačov RF Control a ovládať tak všetky zariadenia ® HOMESTER

Portfolio Portfolio

Kľúčenky RF Key sú 4 kanálové prenosné vysielače, ktoré slúžia k ovládaniu jednotiek RF Control

Portfolio

Bezdrôtové vypínače slúžia ako vysielače k ovládaniu prijímačov systému RF Control

Portfolio Portfolio

A1 Smart RF krabička slúži pre ovládanie poschodia, dverí, svetiel, vykurovania pomocou Vášho "šikovného" telefónu alebo tabletu.

Portfolio

Farebná interiérová IP kamera, ktorú je možné jednoducho prepojiť káblom do LAN alebo bezdrôtovej WiFi siete.

Portfolio

RF Motor aktor je určený pre spínanie elektrických pohonov poschodia, dverí, umývadla, nivelizačných nôh a pod.

Portfolio

RF spínacie aktory slúžia pre ovládanie spotrebičov, svetiel, kúrenia, zásuviek, a pod.

Portfolio

Univerzálny stmievací aktor slúži na ovládanie intenzity svetla stmievateľných úsporných žiariviek a LED žiaroviek

Portfolio

Bezdrôtový teplotný RF senzor slúži ako snímač teploty a posiela ju v pravidelných intervaloch do Vášho smartfónu, ktorým môžete následne vyslať signál pre zapnutie vykurovacieho/chladiaceho zariadenia.

Portfolio

Bezdrôtový regulátor meria teplotu priestoru a posiela ju v pravidelných intervaloch do Vášho smartfónu, ktorým môžete následne vyslať signál pre zapnutie vykurovacieho/chladiaceho zariadenia.

Portfolio

RF detektor unikajúceho plynu

Portfolio

A1 aplikácia pre smartfóny s Android operačným systémom

Portfolio

A1 aplikácia pre smartfóny s iOS operačným systémom

Portfolio

Patentovaná platforma základnej myšlienky ® HOMESTER , otvára svojou unikátnou kombináciou mobility a priestoru nielen novú éru filozofie vitálneho oddychu. Variabilne využiteľné prízemie s masívnou podlahou a viacerými dverami, spolu s rozmernou plochou poschodia, predurčujú ® HOMESTER aj pre široké využitie v športových aktivitách, či v rôznych oblastiach podnikania.

Naše vývojové oddelenie pre vás pripravuje niekoľko zaujímavých variácií možných modifikácii Homesteru, pri ktorých navrhovaní a testovaní spolupracuje s uznávanými odborníkmi z praxe.


® HOMESTER

model: RICARDO

Popis: Najpopulárnejší karavan s masívnym využitím temer v každej oblasti. Návrh RICARDA sa postupne vyprofiloval na základe dlhoročných skúseností, vašich aj našich potrieb. Jeho vznik, ako fabrického modelu samotnej myšlienky dvojposchodového ultraľahkého rýchleho karavanu bol inšpirovaný najmä legislatívnymi zmenami v krajinách Európskej Únie. Model RICARDO predstavuje ideálnu kompozíciu rozloženia miestností, nábytku, výbavy, luxusu, dizajnu, hmotnosti, štrukturálnej pevnosti, praktickej použiteľnosti a cenovej vyváženosti tak, ako je predstavený v našej animácii a na obrázkoch. Prízemie je plnohodnotne a sofistikovane navrhnuté s ohľadom na maximálnu ergonómiu. Každý kus nábytku je cielene funkčne testovaný a umiestnený s ohľadom na jeho frekventovanosť použitia, hmotnosť z aspektu ťažiska a jazdných vlastností karavanu, a v neposlednej rade dizajnu. Mnohé diely slúžia zároveň ako podpora podlahy poschodia, čím zásadne ovplyvňujú tiež bezpečnosť posádky. Prízemie je vybavené otočnými posúvateľnými kreslami, jedálenským stolom, sedačkou pre dve osoby, kuchynskou linkou, chladničkou, schodiskom, garážou na skúter, a toaletou so sprchou. Poschodie je charakteristické veľkorysou plochou, plnohodnotnou vaňou, umývadlom, manželskou posteľou, sedačkou pre dve osoby, konferenčným stolíkom, pohodlným kreslom a posteľou pre dospelú osobu, alebo dve menšie deti. RICARDO sa svojím multifunkčným použitím hodí rovnako dobre pre relaxačnú dovolenku štvorčlennej rodiny, ako aj partiou vyznávačov extrémnych športov na aktívnom výlete plnom adrenalínu.
Cena tohto modelu je vďaka svojej popularite balíkovo zvýhodnená fabrickou podporou.
Ambasador: Team ®. Špeciálna vďaka Richardovi Kvetňanskému za neúnavnú podporu a cenné užívateľské rady.
Pôdorysy:

PRÍZEMIE
POSCHODIE


® HOMESTER

model: DAKAR "vo vývoji"

Popis: Model Dakar vzniká ako potreba bivakovania v drsných podmienkach legendárnych pretekov Rallye Dakar. Je charakteristický praktickým uspôsobením ergonómie bývania pri maximálnej koncentrácii pozornosti na garážovanie a servis pretekárskeho motocykla. Jazdcovi a mechanikovi je na odpočinok a relax k dispozícii rozmerné poschodie, kde sa využíva najmä jednoduchý ľahký skladací nábytok, sprchový kút, toaleta a výsuvné umývadlo. Na poschodí môže spať viacero mechanikov, vrátane posádky sprievodného servisného vozidla, ktoré nie je vybavené spacím priestorom. Prízemie je celé venované pretekárskemu stroju, náradiu, náhradným dielom, sušičke prilby, dresu a čižiem, ako aj rôznym ďalším individuálnym potrebám jazdca a tímu. Pridaním lavice za sedadlo vodiča sa môžu získať ďalšie dve sedadlá na cestovanie štvorčlennej posádky, pričom vznikne tiež priestor menšej jedálne, zmenší sa však servisný priestor pre stroj. Verzatilita modelu DAKAR sa skvele hodí pri všetkých podobných športoch s menším motorovým aj nemotorovým zariadením, či už je to štvorkolka, motokára, windsurfing, vodné skútre, či bicyklovanie. Primárne sa pre výber vozidla v podmienkach Rallye Dakar doporučuje Fiat Ducato s pohonom všetkých 4 kolies.

Ambasador: Ivan Jakeš, medzinárodne uznávaný motokrosový jazdec, 10 násobný účastník Rallye Dakar
Pôdorysy: "vo vývoji"


® sa svojou nesmiernou verzatilitou môže stať základom pre veľké množstvo zaujímavých špeciálnych verzií karavanov, mobilných stánkov s občerstvením, výstavných stánkov, rôznych štúdií a pojazdných pracovných centier.

Pridajte sa k nášmu tímu, staňte sa spoluautorom nového nápadu, špeciálneho modelu, ktorý bude niesť vašu myšlienku, aj meno!

A1 Performance & Safety Program - vychádza z automobilovej histórie a bohatých vývojárskych a pretekárskych skúseností značky.

Jedná sa o program sofistikovaného prepracovania karavanu ® HOMESTER, kde sa z neobratnej, lenivej a nevyváženej dodávky stáva agilné, bezpečné a stabilné osobné motorové vozidlo.
Naše vývojové oddelenie, spolu s renomovanými výrobcami a úpravcami automobilov, venovalo nevídanú pozornosť podvozkovej skupine a tiež pohonnému agregátu všetkých troch dodávok, na ktorých sa ® HOMESTER stavia. (Fiat Ducato, Peugeot Boxer, Citroen Jumper)

Uvedomujeme si, že vnímať v dnešnej dobe karavan ako statický luxusný príbytok na kempovanie, čiže ignorovať fakt, že sa jedná o vysoko namáhané motorové vozidlo, by bolo doslova nezodpovedné! Bohužiaľ sa jedná o bežnú prax, a zdrvujúce percento karavanov na cestách predstavuje veľké riziko pre vlastnú posádku a tiež pre svoje okolie. Vyše 90% karavanov je preťažovaných, výslovne zle vyvážených, s absolútne nevyhovujúcim podvozkom, poddimenzovanými brzdami a podvýkonovaným motorom.

Ako je toto v dnešnej dobe možné?

Automobilový výrobca vyrobí dodávku, alebo šasi s kabínou, určené na bežné komerčné účely. Adekvátne vypočíta mieru zaťaženia, prevádzkové pôsobenie rôznych síl, bočné preťaženie a torzné namáhanie vozidla. Predpokladá, že minimálne tretinu životného cyklu prejde vozidlo nenaložené, prípadne nie naložené na maximálnu konštrukčnú mieru. Karavan je však maximálne zaťažený od svojho prvého kilometra, až do konca svojej životnosti.

Naviac je však pôvodné komerčné vozidlo určené k preprave ťažkého tovaru umiestneného logicky strede, čiže v centre ťažiska a čo najbližšie k osi otáčania vozu. Typický výrobca, či úpravca karavanov - a to sa týka paradoxne najmä veľkých a superdrahých polointegrovaných a integrovaných karavanov, pretiahne zadok vozu aj o pár metrov (!) oproti pôvodnému konštrukčnému zámeru automobilového výrobcu, čím katastrofálne a absurdne zlikviduje akékoľvek jazdné vlastnosti novovzniknutého vozidla.

Nehovoriac o prekročenej výške, či rozšíreniu vozidla do extrémne nepraktických a doslova nebezpečných parametrov. Tento jav vidíte denne na cestách - začnite si všímať odstrašujúci dlhý zadný previs väčšiny karavanov a tiež ich kolesá, hlboko utopené v karosérii . Už ste videli dodávku s takýmito parametrami od automobilového výrobcu? Samozrejme, že nie. K úplnému tragickému nešťastiu nakoniec dopomôže fakt, že absolútne všetky karavany využívajú práve tento zadný previs ako batožinový priestor, alebo ako garáž na ťažkého skútra. Nehovoriac o kaskadéroch, ktorý si skúter namontujú na ťažký nerezový rám ešte zvonka vozidla na zadný nárazník. Takýto karavan okamžite stráca smerovú stabilitu, neustále sa húpe, kymáca sa do strán, zle brzdí, neochotne zatáča do zákruty, prípadne nezatočí vôbec, lebo jeho predné kolesá sa v dôsledku preťaženého zadku v určitých momentoch doslova odlepujú od vozovky. Je to úplne identický princíp, akoby ste mimoriadne obratnej veveričke, ktorá bez zakolísania skáče z konára na konár, priviazali na jej dlhý chvost 5 kilové kladivo. Len čo chce veverička zmeniť smer, ťažké kladivo, ktoré má umiestnené absolútne mimo ťažiska, ju bez pardonu otočí a dostane do vývrtky. Presne toto sa stane s vašim karavanom, keď potrebujete prudko zmeniť smer jazdy. Bežný vyhýbací manéver sa s vysokou pravdepodobnosťou zmení na horor a v sekunde sa nachádzate v divokom kolotoči, ktorý končí zvyčajne tragicky.

Ďalším zdrvujúcim aspektom je však aj ľudský faktor. Na rozdiel od profesionálneho vodiča riadi karavan zvyčajne raz za pol roka víkendový amatér, ktorý má namiesto poisteného tovaru naloženú celú svoju najcennejšiu rodinu. Pokiaľ aj máte najazdené nespočetné množstvo kilometrov, je temer isté, že nie na vrchovate naloženom nákladnom aute s nezmyselne nevyváženým ťažkým tovarom. Jediné, čo počas svojho rodinného výletu nepotrebujete, je neovládateľná lokomotíva, s ktorou budete bojovať až do vytúženej destinácie.

Sú tieto fakty nedostatočným dôvodom, aby sme náš karavan ® HOMESTER poňali a vyvinuli od základu ináč? V prvom rade s dôrazom na dokonalé jazdné vlastnosti, vyváženosť, hmotnosť, stabilitu a bezpečnosť? Náš karavan nemá temer žiadne previsy, má celú hmotnosť koncentrovanú výhradne medzi nápravami vozidla, v najnižšom ťažisku a maximálne v osi vozidla. Dokonca aj skúter v garáži má svoje ťažisko pred zadnou nápravou, čím minimalizujeme gyroskopický efekt, čiže odstredivú silu bočného G preťaženia v zákrute. Rovnako sú lokalizované všetky kanistre, nádoby s vodou, akumulátory, či iné ťažké predmety nutné k prevádzke. Dokonca aj nábytok je v ® HOMESTERi vyrobený leteckou technológiou z ľahkých kompozitových sendvičových materiálov. Nápravy sú napriek absencii nebezpečných previsov rozšírené tak, aby ešte zvyšovali stabilitu vozidla v rýchlych zákrutách, bočnému vetru, či voči nepredvídateľným situáciám.

Podvozok je v záujme dokonalých jazdných vlastností s možnosťou neuveriteľne ostrej jazdy, stabilizovaný špičkovými tlmičmi pruženia, vyvinutými a vyrobenými popredným dlhoročným dodávateľom perovania do Formule 1. Jeho úlohou je manažovať výšku podvozku tak, aby tlmiace segmenty pracovali v strede svojej trajektórie a nie na konci, kde je ich účinok minimalizovaný. Rovnako je upravený tlak tlmičov, ako aj ich útlm, čo eliminuje rozkývanie sa ťažšieho karavanu v zákrute, či pri brzdení. Dokonalý podvozok je však bez dostatočného výkonu v ťažkej dodávke málo platný. A tiež vás nechceme vidieť v protismere pri predbiehacom manévri dlhšie, ako je nevyhnutné. Preto sme do ® HOMESTERu nainštalovali geniálnu elektronickú riadiacu jednotku, ktorá dramaticky upravuje výkon a točivý moment motora tak, že máte pocit že riadite osobné vozidlo v triede RS, nie rodinný karavan na výlete. Extrémna dávka sily vás spolu s krátkym súkolím originálnej prevodovky zatlačí do sedadiel tak, že 100 km/h máte na tachometri rýchlejšie ako na ktoromkoľvek osobnom vozidle. Rovnako, ako ten prekvapený úsmev na tvári. Ak vám k tomu extra výkonu nadelíme ešte nižšiu spotrebu ako ste mali v pôvodnej dodávke, zrejme si vás až tak veľmi nepohneváme.

Vitajte v našom svete karavaningu!
V novom svete radosti z jazdy, vo svete nadšenia, dynamiky a bezpečia.
Vo svete - kde jeden kilometer má odrazu len 200 metrov!

(cenník paketu A1 Performance & Safety Program a jeho častí sa pripravuje a bude čoskoro zverejnený na stránke CENA)

Krivka výkonu a krútiaceho momentu motora
Fiatu Ducato po našej úprave.
Portfolio

Stiahni PDF

Váš nový ® HOMESTER si môžete zadovážiť overeným a zábavným spôsobom, ktorý stmelí rodinu, spája priateľov a ušetrí Váš rozpočet. Myšlienka predaja systémom "Kit Car" čiže "skladačka" vznikla u geniálneho anglického konštruktéra Colina Chapmana už v šesťdesiatich rokoch, keď ponúkol formou "predaja po dieloch" skladačku legendárneho športového vozidla Lotus Seven, ktorý je dodnes ikonickým automobilovým šperkom a stal sa štartom úspešnej kariéry značky Lotus, ktorá predala týmto spôsobom temer tri tisíc vozidiel. Pred 18 rokmi sme filozofiu "Kit Car" predaja vyskúšali overiť aj my a výsledok je notoricky známy - bolo vyrobených a predaných vyše 300 superšportových vozidiel K1 Attack Roadster jazdiacich po všetkých kontinentoch sveta, ktoré dobyli nielen svetové výstavy, ale aj množstvo automobilových pretekárskych podujatí.

Zo zákazníckeho aj marketingového aspektu sa táto filozofia ukázala ako mimoriadne obľúbená a preto sme sa rozhodli dať našim fanúšikom a zákazníkom opäť šancu postaviť si revolučný karavan snov sami a za prijateľnú cenu. Podobný ultraľahký karavan s príbuznými parametrami, vyrobený z tohto typu leteckých materiálov, by sa v tradičnom značkovom showroome začínal pravdepodobne sumou od 300 tisíc EUR vyššie.
Sme malý rodinný tím s bohatou históriou, s 27 ročnými automobilovými skúsenosťami, a veľkým množstvom medzinárodných úspechov. Naše produkty nikdy nepotrebovali náročnú distribútorskú sieť, ani drahé nadnárodné reklamy, či tisíce zamestnancov. My sa spoliehame na priamu komunikáciu s finálnym spotrebiteľom, pretože to je náš zákazník. Nie sprostredkovateľ, ktorý sa parazitne a s tučným ziskom stavia medzi výrobcu a klienta. Preto vám poskytujeme prvovýrobný kontakt, a práve preto si vaše majstrovské dielo môžete začať stavať už od 36.840 EUR (export - netto) s Vašim vlastným vozidlom, či už jazdeným, alebo úplne novým.

Pokiaľ však nemáte na stavbu priestor, čas, či vyžadujete profesionálnu montáž so zárukou od renomovanej automobilovej firmy, radi vám odovzdáme váš nový ® HOMESTER v niektorom z našich zmluvných montážnych stredísk, či showroomov. Cena stavebnice zostáva tá istá, doplácate len za kompletizáciu vozidla, podľa náročnosti a voliteľnej výbavy. Dodávku si buď poskytnete vlastnú, alebo Vám za aktuálnu cenníkovú dealerskú cenu dodáme najnovší model Fiatu Ducato, podľa vašich predstáv a v plnej záruke (pozri hlavné menu - MONTÁŽNE STREDISKÁ).

Práve pre tých vytvárame globálnu infraštruktúru montážnych a servisných stredísk, v každej krajine, kde sa ® HOMESTER predáva.
Je jedno, či si svoju stavebnicu objednáte priamo u nás, alebo u svojho vybratého lokálneho servismana, s ktorým má naša spoločnosť A1 ATTACK s.r.o. zmluvný vzťah, my garantujeme, že cena vášho výrobku nebude za žiadnych okolností navýšená. Navyše sa vám bude účtovať jedine práca za servisné úkony a materiál, ktoré vám budú pri stavbe vášho karavanu poskytnuté.

Každý náš zmluvný partner má samozrejme fabrickú podporu a riešime s ním vaše individuálne požiadavky rovnako, ako by sme ich riešili priamo s vami. Výhodou spolupráce s našimi strediskami je tiež možnosť dovybavenia vášho Homestera rôznymi doplnkami a vychytávkami, ktoré vám váš partner zabezpečí a tiež kvalifikovane namontuje. Zásadnou výhodou zákazky na kľúč je samozrejme záruka na vykonanú prácu a dodaný materiál. Zároveň získavate trvalý vzťah so servisným strediskom, ktoré pozná váš karavan od svojho zrodu a bude vám roky poskytovať doslova rodinný servis.


® HOMESTER - stavebnica

Model LITE:
Aktuálna cena: 36 840.- EUR (export - netto)
Obsahuje všetky potrebné diely, panely a mechanické súčiastky k stavbe mezonetového uzavretého karavanu. Model LITE predstavuje ekonomicky najmenej náročný základ pre vaše vlastné kreácie, nápady, či projekty. Karavan elektricky otvára aj zatvára poschodie, rovnako disponuje už v základe sadou štyroch teleskopicky ovládaných oporných nôh, ktoré zabezpečujú jeho dokonalú stabilitu a nivelizáciu rovnovážnej polohy v akomkoľvek teréne. LITE neobsahuje žiadnu výbavu, ani nábytok, nemá rozšírené vnútorné/vonkajšie blatníky, využíva pôvodnú podlahu, nie je vybavený elektrickými dverami, či schodmi, neobsahuje tiež A1 App ovládanie cez telefón. Ponúka však široké využitie jeho prázdnej rozmernej plochy - až 23 metrov štvorcových.
Súčasťou základného balíka LITE je podrobný fotografický návod plný detailov, trikov a pomôcok, podľa ktorého ® HOMESTER poskladá aj amatér s pomocníkom za pár dní.


Model Ricardo:
Fabricky doporučený model Ricardo predstavuje ideálnu kompozíciu rozloženia miestností, nábytku, výbavy, luxusu, dizajnu, hmotnosti, štrukturálnej pevnosti, praktickej použiteľnosti a cenovej vyváženosti. Model Ricardo je predstavený v našej animácii a na obrázkoch, a predstavuje všetky exteriérové a interiérové vychytávky presne tak, ako ich vidíte. Cena Ricarda je vďaka filozofii značky a tiež svojej popularite balíkovo zvýhodnená fabrickou podporou, čo znamená, že pri objednávke všetkých dielov a výbavy vám cenový konfigurátor na diely patriace k modelu Ricardo poskytne výhodnejšiu cenu, ako pri ich jednotlivom objednávaní. Stavebnica Ricardo obsahuje samozrejme tiež podrobný fotografický návod s detailmi, podľa ktorého ® HOMESTER skladáte prakticky len o pár dní dlhšie vďaka interiéru a náročnejšej výbave. Viac detailov nájdete na stránke MODELY.


Model Dakar:
Rýdzo športové využitie modelu Dakar už naznačuje jeho názov spätý s legendárnymi púštnymi pretekmi. Viac detailov o tejto variante karavanu nájdete na stránke MODELY.

O našej spoločnosti

---

„Nechápem, prečo sú ľudia vydesení z nových myšlienok. Mňa desia skôr tie staré.”
John Cage

Úspech nie je záležitosť jednotlivca. Je to vytrvalá a húževnatá práca tímu.
Energický a kreatívny tím sa zvyčajne neformuje zo dňa na deň, ale podlieha náročným podmienkam výberu jednotlivcov, ktorí ho reprezentujú.
História nášho tímu sa začala písať v roku 1989, krátko po revolúcii v socialistickom Československu. Tínedžer Kvetňanský začal popri štúdiu na vysokej škole využívať svoje kontakty v rodnej Amerike a rozbehol biznis s autami. V tom istom čase sa o niečo starší, už vyštudovaný kreatívec Urbánek zamestnal v nadnárodnej olejárskej spoločnosti masívne podporujúcej automobilový šport. Bola otázka času, kedy sa v malej Slovenskej republike stretnú - medzitým známy výrobca sofistikovane nadčasových superšportových áut Dick Kvetňanský a jeden z managerských lídrov silnej olejárskej značky Juraj Urbánek a podajú si ruky.
Dick: "Juraj bol môj najlepší slovenský zákazník, zbláznil sa do Attack Roadsteru a kúpil si postupne všetky modely. On tie autá nielen miloval, on sa stal súčasťou testovania a vývoja”. Úpravou cestnej verzie Attacku Roadster na racingovú verziu Attack R4S (Race for Slovakia), sa priateľské aktivity dokonca spojili v dlhoročný sponzoring olejárskou spoločnosťou a oslavovali sa spoločné úspechy na medzinárodných tratiach.
Juraj: "Dick strávil svoj život vo vývojárskej dielni, za volantom vlastného pretekárskeho špeciálu a v obrovskom americkom karavane v závodných paddockoch po celej Európe”. A tu niekde sa začal písať nový, zaujímavý príbeh.

Nádherný exotický kabriolet Attack Roadster jazdí denne v mnohých štátoch sveta, najcennejšie solitéry stoja v exkluzívnych privátnych showroomoch. Jeho pretekársky derivát - diabolský Attack R4S, neskôr brutálna Praga R4S, zozbierali množstvo úspechov v najťažšej okruhovej triede GT Open po celej Európe. Za zmienku stojí nielen kompletne vlastný podvozok, dizajn, karoséria a aerodynamika celého slovenského superšportu, ale aj mimoriadny výkonný superľahký osemválcový motor vlastnej konštrukcie točiaci neuveriteľných 12 tisíc otáčok. Nasledovný fenomenálny model Praga R1 LMP, v súčasnosti najúspešnejší okruhový špeciál v triede ultralight, s karbónovým formulovým šasi typu “monocoque” bola Kvetňanského posledná vývojová spolupráca ako spolumajiteľa a prezidenta spoločnosti. Po predstavení modelu Praga R1 na medzinárodnej tlačovej konferencii na Slovakiaringu sa s dynamicky sa rozvíjajúcou firmou Praga rozlúčil a rozhodol sa pokračovať tam, kde sa z obrovského ľudského nadšenia najčastejšie rodili tie najlepšie nápady a plány. V paddocku pretekárskej dráhy v karavane.

S pribúdajúcimi šedinami a narastajúcou zodpovednosťou sa pretekárovi, konštruktérovi a entuziastovi Dickovi Kvetňanskému možno otupila časť pretekárskej dravosti a agresivity, no obrovské automobilové skúsenosti, technológie a chuť “dokázať opäť niečo revolučné”, zostali.
Vitajte vo svete slobody, voľnosti, technickej dokonalosti, luxusu a fantázie. Vychutnajte si premenu ctižiadostivého Attacku Roadster na útulný Attack Homester.

„Nič veľké nebolo nikdy dosiahnuté bez nadšenia.”
Emerson, R. W.

team

Ing. Dick Bob Kvetnansky

Chief Executive Officer
company founder

team

Ing. Juraj Urbanek

Chief Financial Officer
 

team

RNDr. Ing. Rastislav Malatinec

general manager

team

Karol Venchich

logistic manager
 
 


Naše portfólio

What we've done so far

Portfolio Detail

K1 Attack Roadster

Po senzačnom úspechu značky Attack na "Kit Car" scéne od roku 1997, mladý kreatívny tím vedený Dickom Kvetňanským ...

Portfolio Detail

VYSOKO ÚČINNÝ MOTOR

Stavba automobilu je mimoriadne náročná činnosť. K1 Attack Roadster sa nám podarilo skonštruovať a zdizajnovať ...

Portfolio Detail

Praga R1

Sofistikovaným vrcholom automobilového vývoja bola myšlienka super ľahkého pretekárskeho špeciálu ...

Portfolio Detail

Attack R4S

Racingová verzia cestného modelu A1 Attack Roadster dostala pomenovanie R4S podla pretekárskej akadémie, ktorú spoločnosť ...

Portfolio Detail

Horacio Pagani

Pagani Automobili S.p.A je taliansky výrobca superšportových vozidile a uhlíkových vlákien...

Portfolio Detail

Evoluzione

Prvý samostaný dizajn spoločnosti sa objavil na trhu v roku 1991. Evoluzione bolo kompletný ...

MONTÁŽNÉ STREDISKÁ

® HOMESTER je precízne navrhnutá stavebnica prestížneho karavanu, so zameraním sa na dokonalé spasovanie dielov a vysokou pozornosťou k jednotlivým viditeľným, aj skrytým detailom.
Pomerne jednoduchou montážou vzniká revolučný karavan úplne novej mezonetovej triedy, ktorej sa stáva historickým zakladateľom.
Napriek overenej a vo svete nábytku mimoriadne obľúbenej filozofii domácej inštalácie stavebnice, mnohí potenciálni karavanisti nemajú možnosť, podmienky, či určitú bazálnu zručnosť, poskladať si Homestera sami.

Práve pre tých vytvárame globálnu infraštruktúru montážnych a servisných stredísk, v každej krajine, kde sa ® HOMESTER predáva.
Je jedno, či si svoju stavebnicu objednáte priamo u nás, alebo u svojho vybratého lokálneho servismana, s ktorým má naša spoločnosť A1 ATTACK s.r.o. zmluvný vzťah, my garantujeme, že cena vášho výrobku nebude za žiadnych okolností navýšená. Navyše sa vám bude účtovať jedine práca za servisné úkony a materiál, ktoré vám budú pri stavbe vášho karavanu poskytnuté.

Každý náš zmluvný partner má samozrejme fabrickú podporu a riešime s ním vaše individuálne požiadavky rovnako, ako by sme ich riešili priamo s vami. Výhodou spolupráce s našimi strediskami je tiež možnosť dovybavenia vášho Homestera rôznymi doplnkami a vychytávkami, ktoré vám váš partner zabezpečí a tiež kvalifikovane namontuje. Zásadnou výhodou zákazky na kľúč je samozrejme záruka na vykonanú prácu a dodaný materiál. Zároveň získavate trvalý vzťah so servisným strediskom, ktoré pozná váš karavan od svojho zrodu a bude vám roky poskytovať doslova rodinný servis.

Seriózni záujemcovia o zmluvný vzťah ® MONTÁŽNE STREDISKO, napíšte nám, budete zaradení do výberového konania.

Sledujte nás

ATTACK

DESIGN

Vývoj a inžiniering karavanu ® HOMESTER je nesmierne exaktná, zodpovedná a namáhavá práca na plný úväzok. Špeciálne fakt, že náš karavan bol vyvíjaný na rozdiel od bežných komerčných fabrických produktov ako skladačka, určená pre amatérsky voľný čas, kde práca prebieha formou relaxu a zábavy. Tento moment si vyžaduje zvláštnu pozornosť dizajnu každého jedného výrobku skladačky tak, aby domácemu majstrovi perfektne a logicky zapadal do komplexného obrazu celého projektu.

Unikátny karavan, zakladateľ a pionier vlastnej mezonetovej triedy, si však zaslúži aj vlastnú reklamnú podporu rôznymi známymi predmetmi a dizajnérskymi kúskami.

Z týchto dôvodov sme rozdelili náš vývoj na presný technický inžiniering ® a kreatívnu dizajnérsku funkciu DESIGN® . Tieto dva tímy pracujú nezávisle, aby sa navzájom nerušili a neovplyvňovali, avšak vo finále sa výsledky ich práce stretávajú v technicky dokonalých a umelecky hodnotných invenciách, ktoré vám budeme postupne predstavovať. Tím DESIGN® sa skladá z viacerých známych mien z fashion sveta, a tiež z umeleckých sfér, ktoré vám predstavíme spolu s prezentáciou ich výrobkov.

Sme hrdí na spoluprácu so slovenskými medzinárodne uznávanými odborníkmi, ktorých mená a úspechy prekročili hranice Slovenska. Špeciálny ultraľahký celokarbónový skúter Rocket Bee, špeciálne vyvinutý a kompaktne mechanicky zapadajúci do karavanu ® HOMESTER je výsledkom trojročnej spolupráce známeho a úspešného dizajnéra rýchlostných RR motocyklov Mgr.Art. Vojtecha Ďuriša ArtD. a konštruktéra pretekárskych automobilov Ing. Dicka Kvetňanského.

Ochutnať môžete tiež Attack Energy Drink, skvelý produkt spolupráce so slovenskou spoločnosťou WRC SK, založený na vlastnej 100% prírodnej slovenskej receptúre s vylúčením akýchkoľvek umelých škodlivých látok, fantasticky stimulujúci mozgovú činnosť, rovnako ako fyzický výkon. Plechovka drinku je ako jediná na svete pokrytá 3D tlačou dokonale napodobujúcou štruktúru karbónových vlákien.

Špeciálnu edíciu kolekcie oblečenia, kufríkov a obuvi pre vás pripravuje extravagantná dizajnérka a známa návrhárka energického orientálneho štýlu s originálnym rukopisom - Gabriela Giotto. Jej diela visia na stenách galérií, oblieka modelky a známe osobnosti showbiznisu. Unikátny nie je len je štýl a strih, Gabriela Giotto si sama navrhuje aj potlač použitých materiálov.

Rocket-B (Rocket Bee)


Skúter Rocket-B predstavuje revolúciu v prudko sa rozrastajúcom segmente ľahkých motocyklov. Stúpajúci dopyt a nedostatok ekonomicky nenáročnej prepravy je urbanistickým problémom najmä v preplnených veľkomestách. Rocket B je jediný skúter na svete využívajúci karbónový monokokový rám a preto z aspektu hmotnosti a pevnosti nemá absolútne žiadneho konkurenta.


Unikátny monokokový rám zostrojený z uhlíkových a kevlarových vlákien vystužených aramidom, je vyrobený supermodernou technológiou prevzatou z Formule-1. Presne ako v F1, stroj nezaťažujú žiadne zbytočné plasty, či okrasné kapoty, v jeho vnútri nenájdete ani typický ťažký oceľový rám. Extravagantný športový dizajn, ktorým Rocket B na prvý pohľad zaujme, totiž prezentuje samonosná karbónová karoséria vyrobená z jedného kusu. Toto jedinečné riešenie zaručuje desatinovú hmotnosť a mnohonásobne vyššiu pevnosť, oproti pôvodnému železnému rámu a plastovým kapotám. Výsledkom je zásadne nižšia hmotnosť celého stroja, čo v praxi znamená podstatne lepšiu ovládateľnosť, bezpečnosť pri prejazde zákrutami a tiež pri brzdení. Ultraľahká monokoková konštrukcia má tiež mimoriadne pozitívny vplyv na maximálnu rýchlosť, akceleráciu stroja, a zároveň znižuje spotrebu paliva.
Rocket B prináša významný pokrok v bezpečnosti, v jazdných vlastnostiach, pomere hmotnosti a výkonu a tiež skladovateľnosti. Vďaka zvládnutiu extrémne náročnej technológii výroby samonosnej karosérie, bolo našou povinnosťou a nutnosťou zamerať sa tiež na ďalší aspekt, nebezpečne ovplyvňujúci jazdné parametre dnešných skútrov, umiestnenie batožiny. Klasická, a vlastne historicky jediná používaná poloha batožiny je na stroji vzadu, za osou zadného kolesa, nebezpečne vysoko nad jeho ťažiskom. Toto riešenie je z aspektu jazdných vlastností, brzdenia, či prudkého vyhýbacieho manévru absolútne nevhodné a nebezpečné. Každý gram hmotnosti umiestnený nad ťažiskom stroja, ktoré je zhruba vo výške motora, predstavuje pri vyhýbacom manévri a bočnom preťažení okamžitý niekoľkonásobný nárast svojej hmotnosti.


Predstavme si bežnú študentskú tašku o hmotnosti cca 6kg uloženú v kufri, ktorý sám o sebe aj s inštaláciou váži tiež cca 4kg. Nad ťažiskom máme 10kg balastnej hmotnosti. Predstavme si skúter v rýchlosti 60km/h ktorému sa odrazu objaví na ceste prekážka a jazdec musí strhnúť riadenie prudko doľava a následne doprava, aby neprešiel do protismeru. V danom momente sa na vektorovej osi vo výške kufra objaví preťaženie okolo 3G (trojnásobok zemskej gravitácie) čiže náš náklad sa v desatine sekundy zmení na 30 kilové kladivo, ktoré plnou silou udrie zboku do skútra pri prvom manévri, čiže pri vyhýbaní sa prekážke. A nielen to! Vzhľadom k umiestneniu za osou zadného kolesa, tento úder nielen vychýli stroj do strany, no zároveň sa prenesie do jeho riadenia presne v opačnom smere, ako je práve nutné. Následný úmysel - vrátiť sa naspať do pôvodnej jazdnej dráhy, je pre amatéra takmer nemožný a skúter má tendenciu prejsť do protismeru. Následky bývajú fatálne.


Rocket B prináša riešenie tohto nepríjemného fyzikálneho úkazu zásadným inovačným spôsobom. Vyrobili sme vlastné kufre, ktoré sú modulárnou súčasťou stroja a sedia v jeho absolútne najnižšom možnom bode – dokonca ešte pod samotným ťažiskom. Okrem toho je batožina umiestnená aj priamo v centrálnej osi otáčania skútra, takže hmotnosť plných, či prázdnych kufrov nehrá v jazdných vlastnostiach žiadnu rolu.

Na dôvažok týchto výhod sú kufre dva, nie jeden, čo násobí ložnú plochu oproti štandardu o 100%. Oba kufre sú navrhnuté podľa platných noriem, a sú vhodné aj na palubu lietadla. Samozrejmosťou sú vstavané kolieska s veľkým priemerom, ideálne aj na rozbité povrchy a teleskopická rúčka na ťahanie. Na ich výrobu sme použili opäť uhlíkovo aramidovú konštrukciu, presne ako na karosériu skútra, čím dosahujeme opäť extrémny a unikátny pomer medzi hmotnosťou a štrukturálnou pevnosťou každého nášho kufríka. Oba kufre sa na miesto jednoducho zacvaknú, prípadne zamknú. Pri jazde s kuframi sa z podvozku stroja vysunú pohodlné stupačky na nohy, vyrobené samozrejme z ľahkého kovu.


V kombinácii s karavanom ® poskytuje Rocket B exkluzívnu možnosť parkovania. Garáž karavanu bola vyvíjaná spolu so skútrom a okrem vzájomne prispôsobených rozmerov a tvarov, obe strany obsahujú špeciálne rýchlo-úchyty bez nutnosti použitia kotviacich remeňov. Taktiež kufre skútra sa v karavane jediným zacvaknutím na miesto premenia na horizontálne otvárateľné skrinky, pričom ich obsah zostáva bez nutnosti prekladania.

Testovaním v reálnych podmienkach a skúmaním praktických potrieb “skútristov”, sme si okrem uvedených závažných zmien uvedomili aj pár komfortných detailov. Napríklad absenciu podpory využívania mobilného telefónu ako najdostupnejšieho navigačného systému. Moderné “smartfóny” totiž nie sú odolné prachu, muškám, či dokonca vlhkosti a dažďu, a nie vždy je ľahké ich k stroju bezpečne uchytiť. Preto sme Rocket B vybavili špeciálnou skrinkou umiestnenou na prístrojovej doske, s otváracím krycím sklom a držiakom na všetky typy existujúcich mobilov. Skrinka je zospodu vetraná a chladená, vybavená tiež dobíjacím USB vstupom.

 


V záujme komfortu jazdy, či už pri dlhodobejšej trase v tandeme, jazde po nerovnom povrchu, či naopak pri adrenalínovom športovom štýle, je dôležitá možnosť nastavenia podvozku do rôznych režimov. Rocket B je vybavený štýlovým centrálnym prevodníkom tlmenia zadnej nápravy, ktorého pootočením dosahujeme potrebnú tuhosť pruženia. Tento úkon sa vykonáva v priebehu sekúnd, pootočením a aretovaním páky tlmenia, bez použitia akéhokoľvek náradia.

Rocket B - technické údaje:
Motor: 4-takt, 125/150/180 ccm, katalyzátor
Štartovanie: elektrické aj na nohu
Rozmery: d-1900 š-660 v-1350 mm
Hmotnosť: 75 kg
Rázvor: 1430 mm
Typ rámu: samonosný kompozitný monokok
Kolesá/Pneu: 120/12”
Brzdy: kotúčové vpredu/vzadu
Odpruženie: progresívne nastaviteľné
Prevodovka: automatická, variátor
Max.rýchlosť: 100/120/160 km/h


 


Rocket B - príbeh projektu:
Bionicky ladený dizajn stroja pripomínajúci napruženú včelu s nadupaným predkom a ľahučkým zadkom, má logickú súvislosť so svojim anglickým názvom Rocket B, kde B sa číta ako “Bee”. V preklade to znamená “Raketová Včela”. Tento názov vznikol ako logická kombinácia spojenia organických a neorganických vlastností v hlave malého päťročného chlapca. Želal si spojiť dokonalú minimálnu a prírodou optimalizovanú hmotnosť usilovnej včeličky, s fenomálnymi vlastnosťami najsilnejšieho a najrýchlejšieho stroja. A tak nám predstavil svoj milý nápad Včelo-Rakety, alebo Raketo-Včely. Aj keď malý Janko na svoj nápad možno rokmi zabudol a počas svojho dospievania navrhol mnoho iných zaujímavých nápadov, mnohé z nich aj talentovane nakreslil, my sme sa k tomuto jeho detskému snu vrátili. Nepodarilo sa nám zachrániť jeho mladý svet, no podarilo sa nám aspoň zrealizovať jeden jeho krásny sen. Túto pamiatku sme s úctou urobili najlepšie, ako je možné. S rešpektom, zmyslom pre najjemnejší detail a s použitím najmodernejšej technológie, spolu s najnovšími materiálmi, používanými v raketovej technike, či vo Formule 1. Presne tak, akoby si to bol Janko želal.V aktuálnom vývojovom návrhárskom procese

GOLDEN EDITION GOLDEN EDITION
CARBON EDITION CARBON EDITION


Ku každej stavebnici HOMESTER prikladáme ako darček kartón (24ks) špeciálnej edície Attack Energy Drink, aby sme vás povzbudili každý deň dávkou čistej prírodnej energie.

Kontakt na nás

Povedzte nám to!

Vaše správy berieme veľmi vážne, preto odpovedáme do 48 hodín.

Máme záujem stať sa ® montážnym strediskom.

Média

Portfolio
AUTOFANS: A1 Attack Homester

Karavan a karavaning má svoje neskutočné čaro. Mať „dom“ vždy so sebou, hocikde zaparkovať a užívať si dovolenku. Ale aj v tomto „odvetví“ občas treba mať kus originality a odvahy....

VIACNovinky