K1 Attack RoadsterKatalóg značky

Po senzačnom úspechu značky Attack na "Kit Car" scéne od roku 1997, mladý kreatívny tím vedený Dickom Kvetňanským zmenil stratégiu a prepracoval vozidlo úplne od začiatku vo svojej novej továrni v Bratislave. V roku 2004 sa na prestížnom Frankfurtskom IAA autosalóne predstavilo nové vozidlo, s udeleným COC certifikátom a platnými ŠPZ. Úspešné absolvovanie všetkých crash testov, emisných skúšok atď., znamenalo obrovský zlom v histórii značky a K1 Attack Roadster sa stal jedným z mála projektov malosériovej výroby, ktoré vôbec získali platné certifikáty TUV, DOT a COC. Používajúc diely určené do prvosériovej výroby Fordu, s montážou najvyššej rady pohonných jednotiek Jaguar, nádherný K-1 Attack Roadster bol oficiálne mediálne predstavený v európskej vývojovej centrále Fordu, v Dunton Development Centre v Londýne, ako exkluzívny partner. Ford nikdy predtým ani potom, neuskutočnil takúto masívnu mediálnu prezentáciu so žiadnym iným partnerom, ktorému dodával svoje pohonné agregáty, a to boli značky ako Koenigsegg, Noble, Saleen, Marcos, Caterham alebo TWR. Avšak remeselné spracovanie, dizajn, bezpečnosť, jazdné vlastnosti a právna úroveň projektu boli také vysoké, že sa Ford rozhodol takúto výnimku urobiť.

Generujúc obrovskú pozornosť, Attack vyhral aj 1. miesto v prestížnej svetovej súťaži Tour deSol Alternative Fuels s biodieselovým hybridom Attacku na bionaftu, postavený v spolupráci s Filadelfskou Univerzitou a Boeingom. Unikátny športový automobil poháňaný sójovými bôbmi porazil všetkých gigantických automobilových výrobcov sveta. Účinkujúc v mnohých reklamách a filmoch, napríklad v americkom The Mist - s Tommy Lee Jonesom, alebo v slovenskom filme LOVE s Michalom Nemtudom a Kristínou Svarinskou, sa Attack stal známym kúskom slovenského dedičstva a získal mnohé renomované ceny.

Obmedzená séria 200 sofistikovaných športových kabrioletov bola vystavená na každej svetovo známej výstave automobilov, blysla sa mnohými exkluzívnymi showroommi a nakoniec bola predávaná po celom svete.